Rzuć palenie, zacznij ćwiczenie !

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu to święto ustanowione z myślą o motywowaniu wszystkich uzależnionych od tytoniu do rozstania się z nałogiem. Obchody odbywają się, co roku w każdy trzeci czwartek listopada. Tegoroczne świętowanie przypada na 17 listopada. Palenie tytoniu to nałóg, na który jesteśmy najmniej wyczuleni. Ciekawe dlaczego? Być Może dlatego, że aż 30% ludzi dorosłych pali? W ramach obchodów tego dnia w naszej szkole na szkolnych korytarzach pojawiły się niezwykle oryginalne plakaty przestrzegające przed zgubnymi skutkami nałogu. Plakaty wykonali uczniowie klasy 2e: Eryk Dźwigała, Karolina Mickuś , Gizella Chrobok, Anita Adler oraz Katarzyna Żebrak. Została również przeprowadzona akcja, której ideą było promowanie zdrowego stylu życia – jako alternatywy wobec nałogu palenia. Jej adresatami byli nie tylko Ci, którzy mogą mieć problem z nałogiem, ale także Ci którzy nie palą. Dziewczęta tanecznym krokiem zmagały się z Zumbą , część uczniów miała też możliwość spróbowania swoich sił w sprawnościowym torze przeszkód. W trakcie akcji można było dokonać pomiaru ciśnienia. Na koniec łyk wody i kęs świeżego, soczystego jabłka i można było wracać do nauki.
Akcja została przygotowana przez panie: Joannę Jastrząb, Renatę Oleksy oraz Agnieszkę Burzyńską. Zajęcia sportowo – taneczne prowadziła absolwentka naszej szkoły Wiola Stano.
P. S Serdecznie dziękujemy księdzu Wojciechowi Tometczakowi oraz Tomaszowi Basie z klasy 2e za podarowanie przepysznych jabłek.