Promocja LO

W życiu każdego ucznia zdarza się wiele ciężkich chwil. Dla jednych są to egzaminy, dla innych – wstanie wczesnym rankiem z łóżka. Jednakże, nie tyczy się to jedynie szermierki piórem i zmagań z ciepłą kołdrą. To także ten moment, gdy musimy wyjść przed szereg i dumnie reprezentować miano naszej szkoły. Przed tym samym wyzwaniem stanęli nasi uczniowie w dniach 3-5 lutego. Udali się oni Szkoły Podstawowej nr.2 im. Marii Konopnickiej, w celu przedstawienia oferty naszego liceum.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania oraz krótkiego opisu celu naszej wizyty przez nauczyciela prowadzącego, z którym nasi uczniowie tam dotarli. Następnie miała miejsce prezentacja multimedialna, przygotowana, a także przedstawiona przez naszych uczniów. Tuż po niej przeprowadzono pokaz praw fizycznych, po czym oglądających podzielono na grupy i przydzielono do przygotowanych przez nas stanowisk. Tam też mieli okazję bliżej zapoznać się z tym, co nasza szkoła ma do zaoferowania.

Każde ze stanowisk przygotowało oddzielną listę wyzwań, za których wypełnienie otrzymywali „gwiazdki”. Tak też mieliśmy chociażby stolik z angielskim, gdzie można było sprawdzić oraz poprawić swą znajomość języka; chemią, gdzie przedstawiono sposób na sprawdzenie składu naszej krwi, czy też z biologią, gdzie należało poprawnie złożyć model ludzkiego ucha z rozsypanych elementów. Naturalnie, na zdobywców najwyższej liczby „gwiazdek” czekały praktyczne nagrody.

Oczywiście, nie zabrakło także i drobnego, słodkiego poczęstunku. Tradycyjnie, szczególnym zainteresowaniem cieszyła się wata cukrowa, przygotowywana przez harcerzy z naszej szkoły.

Podsumowując, spotkania przebiegły nad wyraz pomyślnie i z niecierpliwością wyczekujemy momentu, gdy ponownie będziemy mogli się  spotkać z naszymi młodszymi kolegami – tym razem już w charakterze gospodarzy – na Dniach Otwartych naszego liceum.

Tekst opracował Bartłomiej Wróbel z klasy 3 b.