DyplomWiedzaMorska

Po raz kolejny uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich sprawdzali swoje umiejętności w Powiatowym Konkursie Wiedzy Morskiej organizowanym przez LOK Miechów. Jak co roku, uczestnicy tych zawodów rywalizowali ze sobą w czterech konkurencjach: pływanie stylem dowolnym na 50 m, strzelanie z broni pneumatycznej na 10 m, wiązanie węzłów marynarskich w czasie 1 min oraz test wiedzy z historii polskiej żeglugi. W konkursie wystartowały 22 osoby. Naszą szkołę reprezentowała szóstka zawodników: Małgorzata Paluch – kl. 1a, Joanna Wasieczko – kl. 1c, Katarzyna Sroka – kl. 1a, Mikołaj Szafirski – kl. 1a, Karol Zębala – kl. 1a, Szymon Wiesławski – kl 1d. Najlepszym zawodnikiem turnieju – bez podziału na kategorie wiekowe oraz płeć – została Katarzyna Sroka, która uzyskała wynik 170 pkt. na 180 możliwych do zdobycia. Na drugim miejscy uplasował się Mikołaj Szafirski który zdobył 163 pkt. Trzeci był Wiktor Adamek z Gimnazjum ZDZ.  Zwycięzcy tego turnieju będą reprezentować powiat miechowski w etapie wojewódzkim tego konkursu. Gratulujemy wyniku i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.