Liceum Ogólnokształcące w Miechowie

SPLIT. HOW DO YOU SPELL IT?

4

S JAK SPOTKANIE

W procesie dydaktycznym są nieuniknione i bardzo potrzebne, służą wymianie doświadczeń, integracji, poznawaniu – spotkania. Niezwykle cenne są te spotkania międzykulturowe. Dwudziestu nauczycieli naszego Liceum w ramach programu Erasmus + w związku z projektem: LO Miechów- wiedza i kompetencja, który trwał od 1.09.2022 do 31.08.2023r., uczestniczyło w działaniach projektowych, mających na celu nawiązanie kontaktu międzykulturowego z I Liceum w Splicie. W ramach projektu obserwowaliśmy jak wygląda proces edukacji licealistów w tym miejscu.   Realizują  oni wysokiej jakości programy: klasyczny i językowy. Oprócz języka angielskiego, mogą się uczyć także języka hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego i włoskiego.  Dużym zainteresowaniem w szkole cieszą się przedmioty przyrodnicze.  Jej absolwenci chętnie wybierają i z sukcesami studiują takie kierunki jak: medycyna, farmacja, architektura.

P JAK POZNAWANIE

Program naszego pobytu w Chorwacji poza job shadowing zakładał także możliwość popołudniowego zwiedzania urokliwego miasta i okolic. Split słynie z wyjątkowych zabytków,  pięknej architektury, słonecznych plaż nad ciepłym morzem, a także jako miejsce, w którym kręcono „Grę o Tron”. Zachwycaliśmy się szczególnie wąskimi ulicami Starego Miasta, spacerowaliśmy wśród zrujnowanych sal pałacu Dioklecjana, podziwialiśmy piękną panoramę miasta  po wejściu  na wzgórze Marjan.

L JAK LISTA

Erasmus+ to nie tylko praktyka. To też lektura przewodników, kosztowanie specjałów lokalnej kuchni, poznawanie nowych ludzi. Lista profitów jest naprawdę długa, co najmniej jak liczba nauczycieli, którzy wzięli udział w projekcie, a byli to: Urszula Zalasińska – Curyło (pomysłodawczyni i koordynatorka), Dorota Dziura, Małgorzata Kałwa, Magdalena Placek, Mariola Stępień, Barbara Zaich, Joanna Jastrząb, Aniela Leks-Kamyszek, Paulina Kucharzyk, Katarzyna Stępniak, Katarzyna Malepsza, Krzysztof Gajos, Krzysztof Drdzeń, Agnieszka Gajos, Izabela Żuławińska, Beata Broda, Joanna Uchto, Agnieszka Skoczeń, Barbara Włodarczyk, Ewa Wesołowska.

I JAK INDEX

Dla wielu to książeczka studenta, w której potwierdza się zdanie egzaminów, zaliczenie semestru lub roku studiów. Dla nas to miejsce szczególnej integracji w Splicie, smaków, zapachów i …tajemnicy.

T JAK TAK DLA Job Shadownig

Dlaczego warto wziąć udział w  job shadowing?

Job shadowing jest techniką służącą rozwojowi kandydatów na wybrane stanowiska oraz samych pracowników. Osoba ucząca się w ramach stażu towarzyszącego staje się w pewnym stopniu cieniem pracownika o większym doświadczeniu i umiejętnościach. Szkolący się obserwują pracownika, gdy ten wykonuje swoje codzienne obowiązki. A takie obserwacje są potrzebne i mogą być źródłem wielu inspiracji.

Dziękujemy serdecznie Wszystkim Osobom, które przyczyniły się do zrealizowania tego projektu. Szczególne podziękowania dla naszych Gospodarzy w Chorwacji!

Ewa Wesołowska

Exit mobile version