Sukces Piotra Krawczyka w Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wodnych

W piątek 15.03.2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie okręgowym Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych. Do konkursu zgłosiło się dwóch uczniów z klasy 1c – Patryk Doniec oraz Piotr Krawczyk, a z klas drugich Jakub Szreder z klasy 2d oraz Miłosz Czernikiewicz, Szymon Kwit i Kacper Uchto z klasy 2c. Zadaniem uczestników turnieju było zbudowanie turbiny wodnej o jak największej mocy lub wydajności. W Katowicach turbiny te były testowane – musiały podnieść ciężar o masie 2,5 kg na wysokość 2,5m w jak najkrótszym czasie (kategoria moc) lub zużywając jak najmniej wody (kategoria wydajność). Emocje były ogromne ponieważ aż do momentu wykonania testu nie wiadomo było jak zadziała turbina. Ostatecznie najlepsza okazała się maszyna Piotra Krawczyka ucznia klasy 1c o profilu matematyczno – fizycznym. Najszybciej podniosła ona ciężar co oznaczało największą moc, była wykonana solidnie i starannie oraz bardzo ładnie wyglądała pomalowana na złoty kolor.   Za swoją pracę Piotr otrzymał od organizatorów nagrodę rzeczową – szlifierkę oraz zdobył prawo uczestniczenia w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w Piasecznie. Tam jego turbina będzie rywalizowała z najlepszymi maszynami z całej Polski. Wszyscy bardzo gratulujemy Piotrowi sukcesu i życzymy wygranej w finale.

Pozostałe maszyny naszych uczniów również zasługują na uwagę, każda była niepowtarzalna i w każdej nasi uczniowie zastosowali ciekawe rozwiązania. Był to dobry przykład jak zastosować wiedzę z fizyki w praktyce. Wszyscy uczestnicy wiele się w czasie tego konkursu nauczyli, zdobyli doświadczenie i możliwe, że za rok będą znów próbować swoich sił.