Drodzy ósmoklasiści!

W zakładce REKRUTACJA na karcie INFORMACJE możecie pobrać wniosek o przyjęcie do naszej szkoły. Znajdziecie tam także wszystkie niezbędne informacje na temat profilów klas. Wnioski możecie wysyłać drogą elektroniczną na adres lo@miechow.pl .

czytaj dalej REKRUTACJA

Drodzy ósmoklasiści!

Zapewne zastanawiacie się, jak to jest być uczniem miechowskiego liceum. Informacji najlepiej szukać u źródła. Nasz tegoroczny maturzysta Mikołaj Szafirski ma dla Was kilka wspomnień, którymi dzieli się w swoim najnowszym raperskim kawałku. Wysłuchajcie sami, zapraszamy.

czytaj dalej “Budynek, który kocham”

„Lato miało własną logikę i zawsze coś ze mnie wyciągało. W lecie miało chodzić o wolność, młodość, brak szkoły
i obowiązków, przygodę i odkrywanie. Lato księgą nadziei. Dlatego tak je kochałem i jednocześnie nienawidziłem. Ponieważ zmuszało mnie do tego, aby wierzyć” – pisał Benjamin Alire Saenz w „Innych zasadach lata”.

Czy to urok starych grusz, czy może dobry nastrój młodzieży sprawiły, że piknik w starym sadzie przy dworku “Zacisze” należał do bardzo udanych. Grill, zabawy, a nawet tańce przeplatały się wzajemnie w to miłe przedpołudnie. Klasy pierwsze naszej szkoły, chciałoby się powiedzieć, nareszcie miały okazję zintegrować się i wspólnie spędzić czas wolny. Wyjątkowości tych pięknych chwil dodały dźwięki pianina, na …

czytaj dalej Piknik w starym sadzie

Od maja br. nasza szkoła uczestniczy w projekcie HUMINE – Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej jako tzw. szkoła modelowa. Przez dwa lata: 2021/2022 i 2022/2023 przeprowadzimy pod okiem ekspertów modernizacyjne zmiany, które dotyczyć będą tak codziennej dydaktyki, jak i organizacji szkoły i jej infrastruktury cyfrowej. Jesteśmy jedną z 22 szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących …

czytaj dalej Liceum jako szkoła modelowa

Zapach poziomek prosto z lasu, pajda świeżego chleba z masłem i cukrem, spacer w deszczu, buszowanie w bujnym, złocistym zbożu…Najwięcej takich bodźców dostarcza nam dzieciństwo.

"W każdym bowiem dorosłym mieszka dziecko, którym kiedyś był, a w każdym dziecku dorosły, którym kiedyś będzie" – jak pisał John Connolly.

Informuję, że w dniu 4 czerwca 2021 roku (piątek) jest dniem wolnym od pracy dla pracowników niepedagogicznych Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Miechowie w zamian za święto przypadające w sobotę w dniu 1 maja 2021 roku.

czytaj dalej ZARZĄDZENIE

„Zapisuję czterem żywiołom
to co miałem na niedługie władanie
ogniowi - myśl
niech kwitnie ogień
ziemi którą kochałem za bardzo
ciało moje jałowe ziarno

to co zostanie
kropla wody
niech krąży między
ziemią niebem…”
Zbigniew HerbertDzisiaj, dnia 17 maja 2021 r. zmarł Pan Ernest Kolano - wieloletni Dyrektor Liceum
Ogólnokształcącego im. Tadeusza …

czytaj dalej Ostatnia lekcja: Testament

enigma

Konkurs informatyczno-historyczny jest możliwy? A jednak!

Cała Polska łamie szyfry, w tym także miechowskie Liceum. W tegorocznych zawodach wystartowały cztery drużyny trzyosobowe. Wszystkie w błyskawicznym tempie przeszły do kolejnego etapu. Już nie możemy doczekać się poniedziałkowego starcia!

Miechowskie Liceum reprezentują:

Bartosz Kubacki, Bartłomiej Piotrowski …

czytaj dalej Złamać Enigmę

Jest nam niezmiernie miło poinformować o sukcesie uczniów naszego Liceum, którzy znaleźli się wśród zwycięskich drużyn ogólnopolskiego konkursu „Gry Eksperymentalne Edukacyjne”  organizowanym przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Udział w konkursie wymagał od uczestników dużej samodzielności w pracy oraz zdobywaniu nowych umiejętności. Uczniowie klasy 2 c o profilu matematyczne-fizycznym: Bartłomiej Rojek, Bartosz …

czytaj dalej Informatycy znowu na podium!

Od dnia 17 maja 2021 r. zostaje wprowadzone w szkole nauczanie hybrydowe według następujących zasad :

- od dnia 17 maja do 21 maja 2021 r w zajęciach stacjonarnych będą uczestniczyć klasy: I a, I b, I c, Id, II a, II b, a pozostałe klasy uczestniczą w nauczaniu zdalnym