Drodzy ósmoklasiści!

Zapewne zastanawiacie się, jak to jest być uczniem miechowskiego liceum. Informacji najlepiej szukać u źródła. Nasz tegoroczny maturzysta Mikołaj Szafirski ma dla Was kilka wspomnień, którymi dzieli się w swoim najnowszym raperskim kawałku. Wysłuchajcie sami, zapraszamy.

czytaj dalej “Budynek, który kocham”

Lubisz pączki?
Wejdź na stronę pączek.kapucyni.pl i podziel się tym, co lubisz.
W sercu Afryki pracuje 11 misjonarzy kapucynów z Krakowa. W Republice Środkowoafrykańskiej, trwa wojna, a misjonarze są często jedynymi obrońcami nękanych ludzi. Wokół misji gromadzą się uciekinierzy, przede wszystkim kobiety z dziećmi. W szkołach misjonarze mają pod opieką setki niedożywionych dzieci.
Równowartość  …

czytaj dalej „Wyślij pączka do Afryki”

…i długo za nim patrzę
aż ginie
w ciemnym pokoju profesorskim na końcu
korytarza liści…

(Zbigniew Herbert, Pan od przyrody)

Z  głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 31 stycznia  br. zmarł nasz długoletni Kolega, Nauczyciel  ŚP. ZBIGNIEW LASOTA.

Pamiętać Go będziemy nie tylko jako pełnego …

czytaj dalej Pożegnanie

Rozpoczynamy konkurs Instytutu Goethego LESELUST. Osoby, które otrzymały książeczki w LO i te, które otrzymały w wersji elektronicznej proszone są o przesłanie recenzji przeczytanej lektury do 7 stycznia 21.

Jeszcze można się zgłaszać do konkursu, prześlę wersję elektroniczną.

Zasady konkursu: Młodzież czyta różne lektury i zaraz po …

czytaj dalej KONKURS LESELUST

W ostatnich dniach odbyły się rozgrywki online dwóch ważnych konkursów z informatyki i programowania, w których zaprezentowali się uczniowie naszego Liceum.

Uczniowie klasy 1 d uczący się na profilu matematyczno - informatycznym przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy IT "Motorola Science Cup". Do konkursu zgłosiły się dwie pięcioosobowe drużyny:

W dniu 10 listopada 2020 roku o godzinie 11:11 z okazji 102 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę 11 listopada 1918 roku nasza szkoła uczestniczyć będzie w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu". Akcja polega na odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" przez uczniów i nauczycieli.

czytaj dalej SZKOŁA DO HYMNU

Uwaga!
Przypominam o możliwości skorzystania z zasobów bibliotecznych wirtualnie. Poniżej podane są linki do popularnych stron oferujących lektury w formie on line.
Jeśli jednak preferujecie formę papierową i chcielibyście skorzystać z zasobów biblioteki szkolnej podaję maila i zachęcam do kontaktu!
izabellazalewska@interia.pl

Wolnelektury.pl

Biblioteka Wolne Lektury to podstawowe źródło bezpłatnych …

czytaj dalej Biblioteka