4

W ramach projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania” cztery uczennice naszej szkoły uczestniczyły w kilkudniowych warsztatach naukowych z biologii, zorganizowanych przez Uniwersytet Jagielloński. Był to już trzeci w tym roku szkolnym wyjazd tego typu. Warsztaty kończą tegoroczną edycję programu, który poprzez dodatkowe zajęcia umożliwił uczniom zainteresowanym przedmiotem poszerzanie wiedzy przyrodniczej.

 24 czerwca po raz 106. świętowaliśmy zakończenie roku szkolnego. ”To był dobry rok”, pełen sukcesów. Pan Dyrektor Krzysztof Gajos pogratulował  uczniom wysokich wyników na świadectwach.

W szczególny sposób wyróżnił dwie osoby – Bartosza Szopę z klasy 2a, który osiągnął średnią 5,71 i został nominowany do Stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz …

czytaj dalej ZAKOŃCZENIE NA MEDAL

IMG 20220623 WA0000


W dniach 21-22 czerwca w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie uczniowie naszej szkoły brali udział w Wielkim Finale projektu edukacyjnego "Europa: Nowe Rozdanie 1989-2019", w którym wzięło udział ponad 40 laureatów z województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego. Uczestnicy wcielili się w liderów państw europejskich, które rywalizowały ze sobą. Drugiego dnia odbyły się warsztaty, …

czytaj dalej Przystanek HISTORIA

 „Nie zaniżaj swoich sportowych celów do swoich możliwości. Zamiast tego podwyższaj swoje możliwości do swoich celów.”

Niewątpliwie takie motto przyświecało aktywnym uczestnikom Dnia Sportu, który odbył się w naszej szkole dnia 1 czerwca, zwanego dalej Dniem Dziecka 😊.

Bardzo liczna grupa młodzieży LO wzięła w tym dniu …

czytaj dalej Mistrzostwa Szkoły w ramach Szkolnego Dnia Sportu oraz Dnia Dziecka

W dniach 9-10 czerwca, uczniowie naszej szkoły udali się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia, jednego z najpiękniejszych miast w Polsce.

Pierwszego dnia udało się zobaczyć wiele miejsc, wśród nich: Halę Stulecia zaprojektowaną przez Maksa Berga, Ogród Japoński, który jest główną atrakcją na terenie Parku Szczytnickiego. Ogród …

czytaj dalej Magiczny WROCŁAW…

wykrzyknik

Zapraszamy uczniów powiatu miechowskiego do udziału w konkursie na projekt grafiki 3D. Zadaniem konkursowym jest stworzenie wzoru tabliczki informacyjnej na drzwi sali lekcyjnej, która powinna zawierać nr sali, nazwę pracowni i element ozdobny. Na zwycięzców czekają nagrody, a najlepsze projekty będą ozdobą sal w naszej szkole.

Dnia 3 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbył się etap powiatowy I Multimedialnego Konkursu Języka Angielskiego. Jego celem było pokazanie, iż język angielski, którego uczymy się od wczesnych lat oraz umiejętności informatyczne wcale nie są aż takie trudne do opanowania.

Konkurs zorganizowany został dzięki wsparciu …

czytaj dalej  I MULTIMEDIALNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO