kasztan
kasztan

W dniu dzisiejszym 24 kwietnia 2020 r. kończą naukę uczniowie klas trzecich – są już absolwentami Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Miechowie. Kiedy przed 100 dniami spotkaliśmy się na Balu Studniówkowym to nikt z nas nie spodziewał się, że ostatni okres nauki, przygotowania do egzaminów maturalnych przyjdzie Wam zakończyć w swoich domach a nie w murach liceum. Była to nauka z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość co stanowiło to dla Was i dla nas nowe doświadczenie i wyzwanie.

Dziś 127 naszych uczniów zakończyło etap szkolnej nauki. 37 absolwentów ukończyło szkołę z wyróżnieniem.

W czasie pobytu w liceum nie tylko zgłębialiście tajniki wiedzy, nabywaliście nowe umiejętności ale także poznawaliście się wzajemnie, zawieraliście przyjaźnie , poznawaliście Polskę i świat, znajdowaliście czas na własny rozwój  na pomoc drugiemu człowiekowi, uczyliście się wrażliwości na potrzeby innych, tego co ważne i  stanowi prawdziwą wartość w życiu.

My nauczyciele towarzyszyliśmy Wam na tej drodze szkolnej edukacji, cieszyliśmy się z Waszych sukcesów, przeżywaliśmy Wasze trudności i niepowodzenia,  staraliśmy się widzieć w Was mądrych młodych ludzi nie tylko dążących do zdobycia wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin nauki ale pragnęliśmy Was kształtować jako ludzi umiejących znaleźć miejsce w życiu, wychować w duchu poszanowania i szacunku dla innych i dokonań Ojczyzny.

Mam głębokie przekonanie, że wychowaliśmy porządnych ludzi, z których jesteśmy i będziemy dumni.

Pragnę również podziękować Rodzicom naszych uczniów za obecność i działalność w szkole na rzecz młodzieży.

Drodzy Absolwenci przed Wami matura. W dniu dzisiejszym z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju nie wiemy kiedy będzie miała miejsce. W tym okresie jaki jest przed Wami możecie liczyć na pomoc i wsparcie ze strony swoich nauczycieli. Zawsze możecie się zwrócić o pomoc i radę.

PAMIĘTAJCIE, że w tym dodatkowym okresie przygotowywania się do egzaminów maturalnych musicie wykazać się niezbędną samodyscypliną i organizacją własnej pracy. Z całego serca życzymy Wam przysłowiowego połamania piór a po egzaminach w 100% otrzymania Świadectw Dojrzałości.