DSC01352 Easy Resize.com
DSC01352 Easy Resize.com

Żywa lekcja historii na polach bitwy racławickiej prowadzona przez Przemysława Skocznia – nauczyciela historii i znawcę tematów kościuszkowskich to propozycja z jakiej 23 września 2021r. skorzystali uczniowie klas 2a, 2b, 2c i 2d miechowskiego liceum. Po niej grill, paintball, grywalizacja pełna śmiechu, a nawet zajęcia plastyczne dla tych, którzy biegać nie lubią.
Organizatorami tego wydarzenia było Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych EVEREST reprezentowane przez Agnieszkę Burzyńską i Adama Kanię oraz nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego: Łukasz Gumula, Marta Pycia Agnieszka Skoczeń i Radosław Werys.
Turniej strzelecki z markerów do paintballu odbył się dzięki harcerzom z Drużyny Wędrowniczej „3DSH” w składzie: Alicja Malmur, Aleksandra Gądek, Klaudia Przeździk i Szymon Kołodziej.
Całość zakończyło podsumowanie konkursów, na którym najlepszych uczestników nagrodzono pucharami a klasy otrzymały niemałe porcje słodyczy.
Impreza przy Kopcu Kościuszki finansowana była ze środków Starostwa Powiatowego w Miechowie w ramach projektu „Upowszechnianie wiedzy historycznej poprzez upamiętnianie miejsc pamięci narodowej”

Fotorelacja: Agnieszka Skoczeń

Autor: