1648581781456 min scaled

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, uczniowie szkół podstawowych oraz szkół średnich znów mogli sprawdzić swoje umiejętności w Powiatowym Konkursie Wiedzy Morskiej organizowanym przez LOK Miechów. Jak zawsze uczestnicy tych zawodów rywalizowali ze sobą w czterech konkurencjach: pływanie stylem dowolnym na 50 m, strzelanie z broni pneumatycznej na 10 m, wiązanie węzłów marynarskich w czasie 1 min oraz testu wiedzy z historii polskiej żeglugi. W konkursie wystartowało 17 osób. Naszą szkołę reprezentowała szóstka zawodników: Anna Czaja z klasy 1b, Karol Majcher z klasy 1d oraz Julia Zielińska, Karol Kozłowski, Krystian Fluśniak, Kacper Szumerowski – wszyscy z klasy 2c. Najlepszym zawodnikiem turnieju – bez podziału na kategorie wiekowe oraz płeć – został Karol Kozłowski, który uzyskał wynik 161 pkt. na 180 możliwych do zdobycia. Na drugim miejscu uplasowała się Julia Zielińska która zdobyła 156 pkt. Trzeci był Krystian Fluśniak a czwarty Kacper Szumerowski.  Anna Czaja zajęła miejsce szóste. Zwycięzcy tego turnieju będą reprezentować powiat miechowski w etapie wojewódzkim tego konkursu. Gratulujemy wyniku i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.