W miechowskim liceum w związku z obchodzonym 7 kwietnia Światowym Dniem Zdrowia młodzież podjęła wyzwanie dla zdrowia. Wcielając w życie wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia,  która mówi o tym, iż każda aktywność fizyczna jest lepsza niż żadna – uczniowie ruszyli do akcji.

 Tego dnia w szkole obowiązywał strój sportowy, a na młodzież na sali gimnastycznej czekały nietypowe wyzwania. Licealiści zmierzyli się z takimi zadaniami jak: wykonanie 25 pompek w ciągu minuty, przeskoki obunóż na skakance -1 minuta bez pomyłki, leżenie przez 1 minutę na podłodze z podparciem tylko na przedramionach i stopach tzw.deska.

Siódme poty z uczestników tanecznej rozgrzewki wycisnęli Szymon Kołodziej i Paulina Gajos z klasy 3a, którzy w niezwykle dynamiczny i energetyzujący sposób przeprowadzili rozruch.

Uczniowie z klasy 1b z wychowawczynią Dominiką Reroń postanowiili zadbać o to, aby każdy uczeń/zawodnik po wysiłku fizycznym mógł skosztować świeżego soku z marchwi, lub orzeźwić się wodą z cytryną. Wyjątkowo zaangażowani w produkcję soku z marchwi byli: Wiktoria Micyk, Kinga Guzik, Karolina Mucha, Julia Misiek, Iza Pajerska, Oskar Barański, Anna Czaja, Julia Pietrzyk, Alicja Białczyk,Wiktoria Miszczyk. Wszystko to zostało uwiecznionie na zdjęciach i filmach wykonanych przez Kingę Domagałę i Sandrę Seweryn z klasy 3c.

Nauczyciele liceum nie chceli pozostać w tyle i w swym wolnym czasie rówież podejmowali wyzwania dla zdrowia. Efekty? Imponujące: 504 piętra pokonane jednego dnia, jazda konna, górskie wędrówki, orbitrek, siłownia, narty, kajaki.

Całość  akcji była przygotowana przez psycholog Agnieszkę Burzyńską i nauczycieli wychowania fizycznego: Renatę Oleksy, Dominikę Reroń, Łukasza Gumulę, Radosława Werysa.