W dniach 9-10 czerwca, uczniowie naszej szkoły udali się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia, jednego z najpiękniejszych miast w Polsce.

Pierwszego dnia udało się zobaczyć wiele miejsc, wśród nich: Halę Stulecia zaprojektowaną przez Maksa Berga, Ogród Japoński, który jest główną atrakcją na terenie Parku Szczytnickiego. Ogród ten powstał w 1913 roku jako jedna z ekspozycji Wystawy Sztuki Ogrodowej odbywającej się w ramach Wystawy Stulecia. Liczne drewniane budowle wraz z oryginalnymi japońskimi latarniami i misami nadają mu orientalny charakter. Uwagę przyciągają również unikatowe formy bonsai oraz piękne klony japońskie.

Kolejnym punktem był Rynek tego miasta z przepiękną Starówką i niesamowitym, późnogotyckim Ratuszem. Niektórzy, idąc w kierunku Starego Miasta, szukali po drodze krasnoludków, które rozrzucone są po całym Wrocławiu.

Drugi dzień pobytu był równie udany, zwiedzanie rozpoczęliśmy od Panoramy Racławickiej. Obraz ten był tworzony przez okrągłe 9 miesięcy oraz został namalowany przez 9 wybitnych malarzy, między innymi: Jana Styka,  Wojciecha Kossaka, byli to najwybitniejsi malarze tamtych czasów. Ma 120 metrów długości i 15 metrów wysokości.

Następnie udaliśmy się do ZOO, którego atrakcją jest Afrykarium. Żyją tam między innymi zwierzęta ze środowiska wodnego Czarnego Kontynentu, zamieszkujące również plażę i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i dżunglę dorzecza Kongo. Widzieliśmy takie zwierzęta morskie jak rekiny czy płaszczki. Następnie przeszliśmy do terrarium, gdzie oglądaliśmy gady i insekty. Ostatnim punktem pobytu w ZOO było podziwianie większych zwierząt takich jak lwy czy słonie. 

Kolejną atrakcją był Ogród Botaniczny pełen niezwykłych roślin cieszących oko. Spacerowaliśmy po alejkach z pięknymi ekspozycjami kwiatów, krzewów i drzew. W ogrodzie znajduje się 27 okazów uznanych za pomniki przyrody: dęby, buki, miłorzęby, cisy, platany.

Na koniec odwiedziliśmy Sky Tower. Wielkie wrażenie wywołał piękny widok z 49 piętra budynku, gdzie przy pięknej pogodzie panorama Wrocławia zapierała dech w piersiach.

Ta wycieczka z pewnością zostanie w pamięci wszystkich jej uczestników.

Opracowała: Laura Podyma

zdjecie1
zdjecie2
zdjecie3
zdjecie4
zdjecie5
zdjecie6
zdjecie7
zdjecie8
zdjecie9
zdjecie10
zdjecie12
zdjecie13
zdjecie14