W tym roku obchody Narodowego Święta Niepodległości przebiegały w naszej szkole pod hasłem – „rekonstrukcja”. Uczniowie klas 1c, 1e, 1f, 2a, 2c, 2d, 3a, 3b, 3c, 3d, 4a, 4b (prawie 70 osób) pod kierownictwem nauczycieli p. Łukasza Gumuli, p. Adama Kani, p. Małgorzaty Kopeć – Kolano, p. Marty Pyci, p. Agnieszki Skoczeń i p. Przemysława Skocznia, przygotowali pokaz grup rekonstrukcyjnych opierających się na wydarzeniach z czasów powstań narodowych. Dzięki współpracy naszej szkoły z Fundacją Kościuszkowską z Krakowa, a także dzięki zaangażowaniu wielu nauczycieli i uczniów, udało się skompletować mundury i broń odwzorowującą polskie zrywy niepodległościowe.

Nasze rekonstrukcje opierały się na aspekcie wojskowym opowiadanych wydarzeń, a zatem była  prezentacja broni, musztra, pieśni patriotyczne. Ważnymi punktami przedstawienia były wygłoszone brawurowo mowy wielkich Polaków – Józefa Piłsudskiego, w tej roli Rafał Piwowarczyk z klasy 1c, oraz Ignacego Jana Paderewskiego, którego zagrał Maciej Kmera z klasy 3d. Ostatnim elementem rekonstrukcji powstań narodowych była przygotowana z filmowym rozmachem scena z powstania warszawskiego, w której znakomitymi aktorami okazali się harcerze z DW 3DSH.

Przedstawienie poprowadzili niezawodni lektorzy z klasy 4b – Amelia Żabicka i Michał Masłowski, natomiast oprawę muzyczną przygotował, jak zawsze profesjonalny, Maciej Kmera.

Na zakończenie Pan Dyrektor Krzysztof Gajos podziękował organizatorom wydarzenia – uczniom i nauczycielom, a także stwierdził, że patriotyzm to postawa, która powinna być obecna w naszym życiu każdego dnia.

Relacja fotograficzna i filmowa: Zuzanna Rosół z klasy 3a, Robert Jarno, Filip Dobrzański i Sebastian Studziżba z klasy 2d oraz Marcin Łyś z klasy 4c.

1 1
3
4
5
6
7

8
9
10
11
12
13
14
15
16