W dniu 13 grudnia za sprawą Fundacji Służąc Życiu z Chełmna uczniowie klas drugich Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Miechowie mieli możliwość uczestniczenia w Artystycznym Programie Profilaktyki Uzależnień „Antymina” – autorstwa Mirosława Kolczyka „ Kolah”. Młodzież poznała osobiste doświadczenia prowadzących zajęcia. Ich często ciężkie i traumatyczne przeżycia z pewnością pozwolą uświadomić młodzieży jak  można w sposób świadomy dbać o własne zdrowie, unikać nałogów i innych zagrożeń. Mówienie o własnych przeżyciach jest zawsze trudne a szczególnie, gdy trzeba trafić z przesłaniem do młodego człowieka. Jednak język, sposób przedstawiania własnego spojrzenia i ilustrowanie wszystkiego muzyką czyni to z pewnością łatwiejszym i skuteczniejszym. 129 uczniów klas drugich, którzy wzięli udział  w tym przedsięwzięciu było pod ogromnym wrażeniem i z niekrywaną szczerością przyznawali, że przekaz trafił do nich i będzie stanowił swoistą motywację do życia wolnego od nałogów.

Zuzia: „Podobało mi się to, język był zrozumiały dla młodych ludzi. Wrażenie zrobił na mnie sposób w jaki prelegent wypowiadał się o swojej rodzinie, okazując jej szacunek  i miłość.”

Gabrysia: „Dla mnie poruszające było to że nie była to wiedza podręcznikowa tylko realna opowieść, która trafiała do serca drugiego człowieka.”

Emilia: „Podobał mi się sposób partnerski traktowania i wniosek, że najmądrzejsi ludzie uczą się na błędach innych.”

Kamila: „Osoba prowadząca wzbudziła we mnie poczucie ufności i szczerości. Dzięki swoim osobistym doświadczeniom, które nam przedstawiła wydawała się niezwykle autentyczna.”

Oliwia: „Przedstawione w prelekcji historie wzbudziły we mnie multum emocji, nad którymi momentami nie byłam w stanie zapanować oraz uświadomiły mi, że każdy dźwiga swój krzyż.”

Kinga „Bardzo podobał mi się błysk w oku prelegenta oraz pewność w słowach, które wypowiadał, dzięki temu zdołał dotrzeć do dużej grupy osób.”

Mikołaj: ” Historie były autentyczne, co mnie bardzo szokowało. Uświadomiłem sobie, że chociaż życie jest ciężkie jesteśmy w stanie poradzić sobie ze wszystkim, gdy tylko chcemy.”

1 3
3 3