3 stycznia br. uczniowie naszej szkoły z klas 1a,1e, 2b, 2c, 2d, 3a, 3b, 3c i 3d wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem z firmy Trzask, który w bardzo interesujący sposób zaprezentował im swoją podróż po Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Omanie. Podczas zajęć uczniowie poznali środowisko przyrodnicze Półwyspu Arabskiego, religię i kulturę tego zakątka świata. Dowiedzieli się skąd wzięło się bogactwo Zjednoczonych Emiratów Arabskich, na co Arabowie wydają petrodolary, co przyciąga turystów do odwiedzenia Dubaju i dlaczego woda jest złotem dla krajów Bliskiego Wschodu.

W trakcie spotkania była mowa także o tym, jak ważne  jest przywiązanie do tradycji i religii w tych krajach i co sprawiło, iż region ten w ciągu tak krótkiego czasu  przeżył ogromną transformację. Uczniowie poznali Dubaj – miasto gdzie kontrastuje wielki przepych i bogactwo z biedą i tanią siłą roboczą ludności hinduskiej.

Miasto, gdzie buduje się sztuczne wyspy i stok narciarski na środku pustyni- Ski Dubaj, nie licząc się z pieniędzmi.

Zobaczyli jak wygląda panorama z 125 piętra Burj Khalifa – najwyższej obecnie budowli na naszej planecie.

Wędrując wzdłuż wybrzeża Omanu, uczniowie oglądali plażę, na której Żółwie Zielone składają swoje jajka.

Odwiedzili też największy na świecie szpital dla sokołów w Abu Dhab, gdzie koryguje się dziób, ostrzy pazury, dokleja pióra, a wszystko po to żeby szejk mógł zabrać na pustynię swojego pupila gotowego do polowania.

Prezentacja ubarwiona była pokazem rekwizytów, w tym regionalnych strojów. Ubrani w nie uczniowie mogli poczuć się jak mieszkańcy Omanu.

Piękne zdjęcia z podróży i bardzo ciekawe opowieści pozwoliły poszerzyć wiedzę naszych uczniów o odległych zakątkach świata oraz zachęcić ich do podróżowania.

1
2
3