WhatsApp Image 2024 03 25 at 17.24.48

W minionym tygodniu w murach naszej szkoły mieliśmy przyjemność gościć Pana Arkadiusza Kucharskiego, doświadczonego dietetyka z poradni „Dobry Dietetyk”. Pan dietetyk poprowadził prelekcję na temat zdrowego odżywiania, skupiając się szczególnie na potrzebach młodego organizmu.

W trakcie swojej prezentacji, pan dietetyk uświadomił naszych uczniów o ilości cukru obecnej nawet w pozornie zdrowych produktach spożywczych, takich jak na przykład jogurty. Omówił również najpopularniejsze przekąski i napoje oraz ich wpływ na organizm młodych ludzi.

W drugiej części spotkania, nasi uczniowie otrzymali przepisy na praktyczne lunch boxy oraz gotowe, wartościowe dania. Pan dietetyk wskazał również produkty o korzystnym składzie, dostępne w lokalnych sklepach spożywczych.

Mamy nadzieję, że ta wizyta przyczyni się do zwiększenia świadomości naszej młodzieży w zakresie wyborów żywieniowych, zachęcając ich do ograniczenia spożywania niezdrowych produktów oraz zachęcając do samodzielnego przygotowywania posiłków, które zapewnią im energię i odpowiednie odżywienie.

Serdecznie dziękujemy za cenne wskazówki i inspirację do prowadzenia zdrowszego trybu życia!