W piątek, 6 kwietnia, na boisku szkolnym przy Liceum Ogólnokształcącym w Miechowie, z okazji nadchodzącego ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA, które co roku odbywa się 7 kwietnia oraz ŚWIATOWEGO DNIA SPORTU, obchodzonego 6 kwietnia, odbył się zorganizowany dla wszystkich uczniów marszobieg, a następnie młodzież zatańczyła tzw. Belgijkę🙂.

Tegoroczny dzień zdrowia odbywa się pod hasłem: „Moje zdrowie, moje prawo”.

Jeden z cytatów mówi: „Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu”.

Innymi, które zgromadzona młodzież usłyszała są: „Jedyną osobą, która może cię zmotywować jesteś ty sam” oraz „Dzisiaj zrobię to, czego inni nie zrobią, więc jutro mogę osiągnąć to, czego inni nie mogą.”

Młodzież naszej szkoły wysłuchała także prezentowanej przez szkolony radiowęzeł prelekcji na temat zdrowia i aktywności fizycznej. Audycję tą przygotowały: Kamila Krysa i Oliwia Dziura klasa 3b👏

O zdrowiu i formach jego utrzymania nie da się powiedzieć w kilku słowach. To proces, który musi trwać przez całe nasze życie, natomiast jedną z form prewencji zdrowia jest niewątpliwie SYSTEMATYCZNA AKTYWNOŚĆ RUCHOWA👍🙂🙂

2
3
4
5
6
7