IIKMP 18
IIKMP 18

Każde pokolenie ma własny głos/ Każde pokolenie chce wierzyć w coś/ Każde pokolenie ma własny czas/ Każde pokolenie chce zmienić świat… Dzisiaj licealiści z klas: I, II i III dali wyraz tym słowom, biorąc udział w koncercie Młode Pokolenie o Polsce. W czasie trwania wydarzenia widzowie wysłuchali fragmentów poezji E. Lipskiej, Z. Herberta, Cz. Miłosza, E. Brylla w interpretacji Julii Mrówki. Cytaty stanowiły subtelny komentarz do prezentowanych utworów muzycznych. Repertuar był bardzo wymagający i zróżnicowany, obok pięknych wykonań lirycznych ( m.in. Ojczyzno ma, Piosenka o Wojtku, Taki kraj) wybrzmiały energiczne piosenki (np. Dziś idę walczyć, mamo czy Partyzant), mogliśmy także wysłuchać utworów opowiadających o Warszawie z czasów powstania (np. Dziewczyna z granatem) i o tej współczesnej (Stacja Warszawa). Harmonijna współpraca muzyków, wrażliwość głosów, bardzo dobre brzmienie wielu instrumentów (gitary, pianino, trąbka, klarnet, ukulele) i oprawa plastyczna (symboliczne zdjęcia z różnych lat w historii naszego kraju, które przygotowała Dominika Jucha) – to kolejne atuty dzisiejszego koncertu. Na scenie wystąpili: Patrycja Szlachta, Kinga Dubrownik, Amelia Trela, Kamila Krzykawska, Monika Glaba, Wiktoria Bugaj, Mikołaj Skrzyniarz, Piotr Skuta, Dominik Grządziel, Szymon Madej, Jakub Szreder, Michał Bugaj, Mateusz Wawrzeń. Inicjatorkami koncertu były opiekunki Samorządu Szkolnego – Joanna Uchto i Ewa Wesołowska. Na koncercie oprócz nauczycieli, uczniów naszego liceum i ich rodziców, pojawili się także goście z Domu Kombatanta. Za nagłośnienie całego wydarzenia i cenne wskazówki dziękujemy panu Zbigniewowi Kormanowi. Serdecznie gratulujemy utalentowanym uczniom naszej szkoły!!! Gdyby zespół Kombii mógł Was dzisiaj usłyszeć, z pewnością zadedykowałby Wam refren swojej piosenki i zaśpiewał: „Wasze pokolenie nie odejdzie w cień”…

Autorką zdjęć jest Natalia Kotarska. Wkrótce więcej zdjęć:)