energia
energia

Wraz z odejściem zimy przychodzi czas na: radosne tańce, topienie Marzanny, zmiany i …Koncert Wiosenny.

W ciepłych i radosnych rytmach nasi licealiści witali dzisiaj wiosnę w CKiS w Miechowie.  O ile w kulturze rdzennych mieszkańców Polski  przyjście tej pory roku wiąże się z obchodami Jarych Godów, w trakcie których wyczekuje się pierwszego gromu i wspólnie spożywa malowane pisanki, czemu towarzyszy składanie sobie życzeń noworocznych – o tyle w kulturze rdzennych licealistów celebruje się jej przyjście według następującego planu:

  • tańce Rokiczanek w parach: Magdalena Kowal i Adrian Doniec, Katarzyna Sroka i Szymon Madej
  • gra i śpiew w deszczu: Patrycja Proszczałkiewicz i Jakub Szreder
  • akrobacje pod hasłem „Happy” w składzie: Julia Mrówka i Jakub Soczówka, Oliwia Pieronek i Jakub Szreder, Magdalena Kowal i Adrian Doniec, Katarzyna Sroka i Szymon Madej
  • liryczne wyznania przy subtelnym akompaniamencie: Kamila Krzykawska, Monika Glaba, Kinga Dubrownik, Piotr Skuta.

Nie od dzisiaj wiadomo, że od 21 marca wszystkie organizmy zwiększają swoją aktywność po zimowym uśpieniu. Ten proces przebiega rozmaicie w różnych środowiskach.  Może owocować: fotosyntezą (klasa 3a), śpiewem ptaków ( klasy 3d, 2d, 2c, 2a, 1c, 1d, 1b),  czynieniem postanowień (klasa 3c),  tańcem „belgijki”  (1a) a nawet powracaniem z cieplejszych stref klimatycznych passatem (klasa 2b).

Kto widział ten zrozumie… Zgodnie z tradycją, jeśli świstak nie widzi swojego cienia po wyjściu z nory, w Dniu Świstaka (2 lutego) wiosna przyjdzie wcześnie; jeśli widzi swój cień, zima będzie trwała jeszcze przez kolejne dłuuugie tygodnie.  Dla nas prognoza jest oczywista.

Wspaniałej wiosny Wam życzymy!