kasztany 1
kasztany 1

Znów zakwitły kasztany – a to oznacza cyklicznie jedno: czas podsumować to, co było i przyjąć to, co ma nastąpić. Wczoraj, już po raz 103 społeczność naszego Liceum pożegnała swoich absolwentów. W tym roku uroczystość odbyła się 26 kwietnia na dziedzińcu szkolnym. Pan Dyrektor Zygmunt Dróżdż gratulował uczniom osiągnięć w różnych dziedzinach. Ci, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wyróżnieni zostali sportowcy i redaktorzy gazetki szkolnej „De-Moralizator”. Nagrodzono osoby, które pracowały w Samorządzie Uczniowskim, a także te, które aktywnie uczestniczyły w różnych szkolnych przedsięwzięciach, aktywnie promowały czytelnictwo czy reprezentowały naszą Szkołę w środowisku lokalnym.

O działalności harcerzy mówił prof. Adam Kania, przybliżając ich dokonania i sukcesy. Bardzo sentymentalnie zrobiło się wówczas, gdy na scenie pojawili się harcerze by podziękować swoim starszych kolegom za lata pracy w jednej drużynie i wręczyć im pamiątkowe koszulki.

Ważnym punktem uroczystości było przyznanie nagrody im. Pani Prof. B. Terleckiej uczniowi klasy 3 „a” Jakubowi Soczówce.

Nowy Samorząd Szkolny (w składzie: Julia Mrówka, Oliwia Pieronek, Jakub Szreder i Mikołaj Szafirski) przygotował dla tegorocznych maturzystów kilka zadań oraz pytań z literatury i nie tylko. Odpowiedzi bywały różne, wyważone, przemyślane, trafne i niekoniecznie związane z narzuconym tematem.

Przewodniczący Szkoły Jakub Szreder złożył życzenia maturzystom a przedstawiciele pierwszych klas wręczyli im słodki upominek. Po uroczystości na dziedzińcu trzecioklasiści spotkali się w klasach z wychowawcami i kolegami.

Życzymy Wszystkim najwyższych wyników na egzaminie dojrzałości.