Szlachetna Paczka

Grudzień to czas dzielenia się pomocą. Tak, aby każdy mógł przeżyć święta Bożego Narodzenia jak najlepiej. Jak przed rokiem, tak i teraz uczniowie i pracownicy naszego liceum wzięli  udział w organizacji XIX edycji Szlachetnej Paczki. Ideą tej akcji jest pomaganie rodzinom ubogim, którym codzienność sprawia więcej trudności niż innym. Celem Szlachetnej Paczki jest dotarcie do ludzi, którzy z niezależnych od siebie przyczyn znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej.

W tym roku staraliśmy się wesprzeć Panią Annę oraz jej chorą na cukrzycę córkę Olę. Pod koniec listopada w naszej szkole została ogłoszona zbiórka produktów potrzebnych rodzinie oraz  funduszy, które umożliwiły zakup brakujących artykułów. Zbiórka przyniosła zamierzony efekt – udało się skompletować wszystkie niezbędne rzeczy. Zakupem brakujących produktów oraz przygotowaniem paczek zajęli się uczniowie klasy IIIb oraz IId.

Finał akcji odbywał się 7 grudnia. Nasi wolontariusze pod opieką prof.Katarzyny Malepszej udali się do Kozłowa, aby przekazać gotowe paczki do magazynu.

Z pozoru niewielki dla nas czyn dla rodziny okazał się wielkim wsparciem, z czego możemy czuć się dumni! Warto nieść pomoc innym.

Martyna Sochacka, klasa IIIb