KOLORYYYY scaled
KOLORYYYY scaled

Czarny tusz w drukarce, niebieski atrament – pierwszy ruch,  złożenie podania do nowej szkoły. Biała kreda. Lekcja organizacyjna – klasyczne pytania i różnorodne odpowiedzi. Poznawanie kolegów, koleżanek, nauczycieli. Długie poszukiwania sal lekcyjnych, tłumy na korytarzach, kolejki do sklepiku, spotkania w bibliotece, głośne rozmowy w szkolnej stołówce, gry zespołowe, biegi.  Złote trofea zdobyte w rozmaitych zawodach i konkursach, „żywe srebra”  chętnie podejmujące inicjatywę, czekające tylko na zielone światło. Brązowa tarcza dla szkoły  przyznana przez „Perspektywy”. Koncerty, akademie, dni otwarte, inne imprezy. Różowe okulary na nosie, czasem „ciemność widzę” pochylony nad trudnym zadaniem. Ósma lekcja w piątek  i „niebieskie migdały”  nie dają za wygraną,  tak bardzo chce się już rozpocząć weekend. Szara rzeczywistość od poniedziałku do piątku, problemy ze wstawaniem, spóźnienia. Czerwone wypieki na twarzy: efekt sukcesów, onieśmielenia czy innych emocji. Przyjaźnie, miłości, pasje, trudności.  Pomarańczowe, malinowe i jagodowe wakacje. Białe szaleństwo w przerwie zimowej. Paleta barw, paleta wspomnień.  Każdy z Was ma inne, wiele macie wspólnych. Niezwyczajny  ten  czas – żegnać Was bez Was. Dziękujemy Wam za te ostatnie trzy lata. Życzymy wszystkiego co jest Wam aktualnie najbardziej potrzebne. Wielu z nas projektuje swoją przyszłość, bywa, że rzeczywistość zamyka nam na chwilę szkicownik i każe się zatrzymać. Niech ten czas pozornego bezruchu będzie dla Was dobrym czasem. Dobierzcie właściwie materiały i kolory za pomocą, których chcecie stworzyć obraz najpiękniejszej przyszłości. Pierwszy plan na tym obrazie niech należy do Was szczęśliwych ludzi. Tego życzymy!

Ewa Wesołowska

William Shakespeare porównał kiedyś ucznia do ślimaka, pełznącego niechętnie do szkoły. W ciągu tych trzech lat były pewnie i takie dni gdy witaliście budynek liceum ciężkim westchnieniem, ale były może i takie gdy myśl o niej wywoływała uśmiech. Gdy spotykaliście się tutaj z przyjaciółmi, odnosiliście sukcesy, dzieliliście się wrażeniami, żartowaliście. W kolejkach na stołówce, przepychając się w szatni, próbując znaleźć wygodną pozycję na twardym krześle podczas lekcji, na szkolnym boisku i korytarzach spędziliście kilka lat Swojego życia. I choć ostatnie tygodnie Waszego roku szkolnego nie były takie jak sobie zapewne wyobrażaliście, to tak naprawdę jest to kolejna lekcja, której musicie się nauczyć: zmiany są nieuniknione i choć wielu nie jesteśmy w stanie przewidzieć, powinniśmy zawsze traktować je jak wyzwanie, z którym musimy się zmierzyć najlepiej jak potrafimy. W tych nadchodzących dniach i latach życzymy Wam wykorzystania każdej szansy, wielu chwil radości, odwagi przy podejmowaniu decyzji, przyjaźni i miłości, po prostu – pełni życia.

Joanna Uchto

Reżyserem filmów jest MICHAŁ PIOTROWSKI – UCZEŃ KLASY 1BG, KTÓREMU SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Poniżej utwór, który śpiewa dla Was utalentowana PATRYCJA SZLACHTA z klasy IIB

https://www.smule.com/recording/andrzej-rybinski-nie-licze-godzin-i-lat/2398290415_3512340052?fbclid=IwAR1daLPTd7a4vleU5MZFe1V8cLoV9Jg-0ez3OXWFrD7COLm-E39ClREYIqM