Bilbo
Bilbo

„Wspomnienia są po to, by do nich wracać, nie po to, by nimi żyć” – usłyszałam kiedyś. Ciężko jednak w tym czasie nie wspominać wydarzeń, które już były. Szczególnie dzisiaj. Upalny, letni dzień, perspektywa wakacji… Wspomnienia mają zawsze jakiś obraz i dźwięk. Dzisiejszy obraz może bardziej rysowany w wyobraźni, bo przecież nie ma uroczystego zakończenia roku, tłumów na dziedzińcu, wszystkich nauczycieli, długich rozmów, dźwięków muzyki, entuzjastycznych okrzyków: ”hurra, wakacje”. Mimo wszystko trzeba umieć odnaleźć się w trudnych momentach. Taką sztukę posiedli nasi uczniowie, którzy odpowiedzieli na akcję Samorządu Szkolnego „SMS – SHORT MESSAGE SERVICE” na Zakończenie Roku Szkolnego i Rozpoczęcie Wakacji. Uruchomiliśmy tego rodzaju „usługę” by każdy kto chciał pozdrowić dawno niewidzianą osobę, zarekomendować dobry film, książkę czy grę, podzielić się wyjątkowym przepisem kulinarnym, pochwalić talentem literackim, plastycznym, muzycznym, tanecznym – mógł to zrobić. Efekty przedstawiamy:

  • SMS KULINARNY, MAKARON W/G MAĆKA Z DEDYKACJĄ DLA  WSZYSTKICH TRENUJĄCYCH (pisownia oryginalna):

Składniki:

Papardelle, pomidory, oliwa, kapary, oliwki, papryczka chili, czosnek, świeża bazylia, parmezan.

Makaron gotujemy al dente. Podstawą sosu są dobre pomidory (za nie odpowiada Moja Babcia). Do nich dodajemy pozostałe składniki, posypujemy obficie startym parmezanem. Jemy i ćwiczymy. Ćwiczymy i jemy. Na zdrowie!

  • MMS-y od Justyny Michty z kl. 2 b zachwycają oczy i prowokują do tańca…


  • SMS liryczny brzmi tak:

Pozdrawiamy Autora, login anonimowy.

  • SMS REKOMENDACJA, od Julii:

Dobrze czasem spojrzeć na świat oczami kogoś innego. Polecam Wam książkę „Dziwny przypadek psa nocną porą” M. Haddona. Czytajcie! Nie martwcie się o to, co będzie w przyszłości.

Dziękujemy za wszystkie wiadomości. Pozdrawiamy całą społeczność szkolną. Gratulujemy wszystkim sukcesów. Szczególnie kandydatkom do stypendium Prezesa Rady Ministrów: Gabrieli Jastrząb z kl. 1Ag (śr. ocen 5,73)  i Aleksandrze Kramarz  z kl. 1d (śr. ocen 5,27)!!!

Dziękujemy raz jeszcze za wszystkie działania, które podejmowaliście chętnie w ostatnim czasie (filmy dla maturzystów, filmy promujące LO) i Absolwentom i Uczniom.

Marta Pycia, Ewa Wesołowska, Joanna Uchto.