4 3
4 3

Z przyjemnością informujemy, że dzisiaj uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie włączeni do grona licealistów. Jak relacjonuje nasz reporter, przedstawiciele czterech oddziałów   złożyli uroczystą przysięgę, iż będą  m.in.:„ sumiennie wykonywać wszystkie swoje obowiązki, wytrwale pracować nad sobą, przestrzegać postanowień zawartych w statucie szkoły, osiągać jak najlepsze wyniki w nauce, szanować nauczycieli, wszystkich pracowników szkoły oraz swoich kolegów i koleżanki, dbać o dobre imię szkoły.” To wydarzenie stało się także dla niektórych pretekstem do odwiedzenia naszego liceum. W murach szkoły gościliśmy znanych dziennikarzy i gospodarzy programów rozrywkowych. Ci drudzy (Aleksandra Smok, Martyna Kubik, Dominika Muszyńska) od razu weszli w swoje role i zaprosili młodzież do udziału w „programie na żywo”.  W rozkładzie pojawiły się: zagadki muzyczne, turniej wiedzy  pod hasłem „Jeden z dziesięciu”, talent-show i …oryginalna forma „Randki w ciemno”. W ten sposób powstał wielce udany, pierwszy w historii naszej szkoły magazyn poranny, nadany w komercyjnej   telewizji TadeuszTV. Dotarły do nas także najnowsze informacje, iż wiele innych stacji w całym powiecie chciałoby powielić ten format. Docelowi odbiorcy programu, opiekunowie klas: Agnieszka Skoczeń, Marta Pycia, Krzysztof Gajos, Łukasz Gumula  i ich wychowankowie byli bardzo zaangażowani i doskonale uzupełniali się w różnych rolach. Wychowawcy zapytani o plany na przyszłość, przyznali, że aktualnie emitowane polskie magazyny poranne bywają dość nudne (ile razy można zadawać to samo pytanie: kawa czy herbata?), dlatego też myślą o wypromowaniu czegoś niebanalnego… Szczegółów niestety nie znamy. Nieoficjalnie mówi się o formatach: ”ODSKOCZNIA”, „PARTY U MARTY”, „MAKE OF KRZYSZTOF”, „PYTASZ? ŁUKASZ”.  Na koniec warto dodać, że stacja nie odniosłaby takiego sukcesu gdyby nie zaangażowanie osób pracujących za kamerą, czyli: Natalii Syguły, Michała Piotrowskiego i Tomasza Maciąga. Napisy końcowe: Joanna Uchto, Ewa Wesołowska.