“Trójbój Obronny dla Młodzieży Szkół Średnich”

W sobotę 3 października, uczniowie klas pierwszych i drugich z naszej szkoły uczestniczyli w “Trójboju Obronnym dla Młodzieży Szkół Średnich” – zawodach obronnych organizowanych przez Ligę Obrony Kraju oddział w Miechowie. Młodzież która startowała w zawodach mogła spróbować swoich sił w strzelaniu z karabinka sportowego, rzucie granatem ćwiczebnym w dal oraz w biegu wahadłowym 4 x 10 m. Konkurencje były rozgrywane drużynowo oraz indywidualnie. Dla większości startujących była to pierwsza styczność z tego typu konkurencjami, największym przeżyciem było oczywiście szkolenie strzeleckie oraz pierwsze strzały z kbks. Mimo że drużyny z naszej szkoły zajęły miejsca 4 i 5 to humory wszystkim dopisywały a same zawody należy potraktować jak pierwszą przeprawę przed kolejnymi strzeleckimi zmaganiami. Gratulacje za odwagę i postawę dla wszystkich startujących. 

Wyniki konkurencji drużynowej:

  1. Miechowska Sekcja MKK
  2. Zespół Szkół Nr 2 “Mechanicy”
  3. Zespół Szkół Nr 2 “Młodzi”
  4. Zespół I LO Miechów
  5. Zespół II LO Miechów

Wyniki indywidualne:

  1. Kacper Wilk ( MKK )
  2. Wiktoria Filus ( MKK )
  3. Karol Żaba ( ZS Nr2 “Mechanicy”)