Biblioteka

Uwaga!
Przypominam o możliwości skorzystania z zasobów bibliotecznych wirtualnie. Poniżej podane są linki do popularnych stron oferujących lektury w formie on line.
Jeśli jednak preferujecie formę papierową i chcielibyście skorzystać z zasobów biblioteki szkolnej podaję maila i zachęcam do kontaktu!
izabellazalewska@interia.pl

Wolnelektury.pl

Biblioteka Wolne Lektury to podstawowe źródło bezpłatnych lektur szkolnych dla uczniów i nauczycieli. W wyniku zamknięcia szkół Wolne Lektury stały się serwisem o fundamentalnym znaczeniu – codziennie korzysta z nich ok. 85 000 (!) czytelników.

wolnelektury.pl/

Lektury.gov.pl

Serwis Lektury.gov.pl to realizacja postulatu budowy otwartych, dostępnych i przyjaznych cyfrowych zasobów edukacyjnych i kulturowych. Projekt został zainicjowany przez dwa ministerstwa: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, oraz Ministerstwo Cyfryzacji. Dzięki tej inicjatywie lektury można pobierać przez Internet i słuchać ich wersji audio lub czytać w dowolnym momencie za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej.

Serwis powstał przede wszystkim z myślą o uczniach i studentach, nauczycielach i wykładowcach, ale zachęcamy do korzystania z niego wszystkich, którzy chcą poznać lub przypomnieć sobie najważniejsze dzieła literatury polskiej i światowej.

https://lektury.gov.pl
Izabella Żuławińska