DSC00984
DSC00984

„Lato miało własną logikę i zawsze coś ze mnie wyciągało. W lecie miało chodzić o wolność, młodość, brak szkoły
i obowiązków, przygodę i odkrywanie. Lato księgą nadziei. Dlatego tak je kochałem i jednocześnie nienawidziłem. Ponieważ zmuszało mnie do tego, aby wierzyć” – pisał Benjamin Alire Saenz w „Innych zasadach lata”.

Pierwszy dzień lata zwykle poprzedza dzień zakończenia roku szkolnego, w powietrzu unosi się coś nadzwyczajnego, inaczej pachną kwiaty, słońce dłużej gości na niebie, trochę tak jakby chciało powitać wakacje i pożegnać czas obowiązków. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 miało miejsce wczoraj, 25 czerwca o godz. 9.00 na dziedzińcu. Trzeba przyznać, że to był wyjątkowy rok, uczyliśmy się zdalnie, stacjonarnie i hybrydowo. Nie brakowało wyzwań, zmagań z brakiem motywacji, poszukiwania nadziei i radości.   W ostatnim dniu roku szkolnego Pan Dyrektor Zygmunt Dróżdż pogratulował  uczniom znakomitych wyników na świadectwach, podziękował za ciężką pracę, zwłaszcza tę wykonywaną w trybie zdalnym. Następnie podsumował 15 lat swojej pracy na stanowisku dyrektora, poinformował o przejściu na emeryturę i życzył udanego wakacyjnego odpoczynku.

Wychowawcy klas tradycyjnie wręczyli dyplomy i świadectwa z czerwonym paskiem dla najlepszych. Wyróżnieni zostali także uczniowie, którzy wzięli udział w konkursach przedmiotowych, m.in. z: fizyki, j. niemieckiego, plastyki. Gratulujemy wszystkim sukcesów. Szczególnie kandydatom do stypendium Prezesa Rady Ministrów: Bartoszowi Szopie z kl. 1a (śr. ocen 5,73)  i Wiktorii Domagale  z kl. 2 Bg (śr. ocen 5,55)!!!

Skoro wszystko już było, trzeba skupić się na tym, co jest… a są z całą pewnością WAKACJE i dwa długie letnie miesiące wolne od obowiązków.

Życzmy: odpoczynku, dobrej pogody i zdrowia!

Zdjęcia: Agnieszka Skoczeń