slide1
slide1

1 września jest w naszym kalendarzu dniem szczególnym. Z jednej strony obchodzimy wyjątkowo ważną rocznicę w historii naszego kraju – rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej, z drugiej zaś spotykamy się, by, jak co roku, powitać nowy rok szkolny. Tym razem uroczysta inauguracja nie odbyła się na dziedzińcu, a w salach lekcyjnych.  Jak mogliśmy usłyszeć nowy rok szkolny przynosi wiele zmian.

Pierwsza z nich jest taka, iż po 15 latach pracy na stanowisku dyrektora naszej szkoły na emeryturę odchodzi pan dyrektor Zygmunt Dróżdż.

Od 1 września br. funkcję dyrektora liceum będzie pełnił p. Krzysztof Gajos, natomiast v-ce dyrektorem będzie p. Krzysztof Drdzeń. Do Grona Pedagogicznego dołączyli nowi nauczyciele, a są to: p. Jolanta Piwowarska- Bazior (j.ang), p. Beata Broda (j.ang), p. Magdalena Placek (j.ang), p. Barbara Włodarczyk (j. niemiecki),  p. Karolina Górak (matematyka), p. Piotr Grządziel (j. francuski) , ks. Mateusz Mastalerz i p. Szymon Kaczmarek (podstawy przedsiębiorczości).

W br. szkolnym nasi uczniowie będą mieli  możliwość uczenia się w doposażonych pracowniach informatycznych. Ponadto Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki jest szkołą, która została wybrana przez Małopolski Urząd Marszałkowski, jako jedna  z 22 placówek i stanie się modelową  w ważnym Projekcie Humine.

Wychowawcami klas pierwszych  zostali: p. Agnieszka Gajos (kl. 1a), p. Dominika Reroń (kl. 1b), p. Małgorzata Kałwa (kl. 1c), p. Martyna Skibka (kl. 1d).

Pan dyrektor Krzysztof Gajos życzył uczniom wiary we własne możliwości, realizacji planów i spełnionych marzeń. Rodzicom zadowolenia z dzieci i jak najmniej problemów wychowawczych. Nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły  satysfakcji z wykonywanej pracy. Dołączamy się do życzeń! Niech to będzie dobry rok.