OLQ
OLQ

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zostali nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie „Piękno spadających liści”, organizowanym przez GOK w Charsznicy.

„Konkurs został podzielony na dwie kategorie: poezja i proza. Przedział wiekowy autorów prac, zarówno pierwszej, jak i drugiej kategorii, był ogromny (13 – 69 lat), stąd nastąpiła konieczność wyodrębnienia wśród autorów dzieci, młodzieży ze szkół średnich oraz dorosłych” – informuje pan Marcin Durman.

Dalej w przesłanym protokole możemy przeczytać: „Brak wyraźnie sprecyzowanego tematu Konkursu sprawił, że prace są różnorodne tematycznie i objętościowo. Do kategorii pierwszej: poezja, zgłoszono 22 wiersze dziewięciu autorów. Do kategorii drugiej: proza, napłynęło osiem prac – dwustronicowa najkrótsza i ta najbardziej obszerna ponad 50-stronicowa.

Wszystkie prace, bez względu na zawartą treść, w pełni zasługują na wyróżnienie, a ich autorom należy się uznanie. Niemniej jednak, ponieważ jest to Konkurs, na potrzeby bardziej wyrazistej opinii, powołano w tym celu Komisję Jurorską, w składzie której znalazły się: Halina Dobrzańska, Beata Badoń, Dorota Hołda i Barbara Cichoń.

Wybór ten nie był przypadkowy, ponieważ zależało nam, aby oceniający nie pochodzili z jednego środowiska i byli też w pewnym sensie autorytetami w swoich dziedzinach” – informuje pan Marcin Durman.

Wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii utworów poetyckich, wśród młodzieży I miejsce zajęła uczennica Aleksandra Jarno z kl. III Bg za wiersz „Blizna”. Wyróżnienie otrzymała Magdalena Bogacz z kl. 3e za wiersz „Miłość czy rozstanie…”. W kategorii utworów prozatorskich, wśród młodzieży I miejsce zajął Oskar Barański (kl. 1b) za opowiadanie „Wizyta u fryzjera dusz”, miejsce II Ewa Uchto (kl. 1b) za opowiadanie „Z nurtem Rio Grande”, miejsce III – Wiktoria Miszczyk (kl. 1b) za opowiadanie „Kalendarz śmierci” oraz Kinga Nocoń (kl. 1b) za opowiadanie „Kruczy Hejnał”. Wyróżnienie otrzymała Natalia Sobierajska (kl. 1b) za opowiadanie „Książka Greenger’a”.

Spotkanie z laureatami Konkursu, wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów odbędzie się w siedzibie Organizatora GOK w Charsznicy, ul. Kolejowa 1 w poniedziałek 21 lutego 2022 roku o godz. 16:00.

Serdecznie gratuluję Wszystkim nagrodzonym!

Ewa Wesołowska