2
2

„Pierwszy autoportret wykonał Robert Cornelius w 1839 r. siadając na fotelu przed obiektywem na nieco ponad minutę, a następnie samemu zakrywając obiektyw. Zdjęcie to można uznać za pierwsze wykonane kiedykolwiek selfie„. Na stronie Wikipedii nie znajdziemy informacji nt. daty dziennej tego zdarzenia. Wiemy natomiast, że na okoliczność dzisiejszego święta Walentego – powstało sporo walentynkowych autoportretów.

Akcja „Walentynkowe selfie” to pomysł członków Samorządu Szkolnego skierowany do wszystkich uczniów naszej szkoły. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć w nastroju walentynkowym „Z przymrużeniem oka”, ukochanym pupilem, paczką przyjaciół, dobrą książką, w duecie, w czerwieni, z płatkami róż i sercem na dłoni – które wybieracie?

Wszystkim zwolennikom i przeciwnikom tego święta życzymy: pogody ducha, uśmiechu, uważności…”miłość jest wszędzie!” Bez względu na to co myślicie na temat amerykańskiego święta – uśmiechnijcie się chociaż przez chwilę!

Jak śpiewał John Paul Young:

„Love is in the air In the whisper of the tree Love is in the air In the thunder of the sea And I don’t know if I’m just dreaming Don’t know if I feel safe But it’s something that I must believe in And it’s there when you call out my name…”