DSC02416

 24 czerwca po raz 106. świętowaliśmy zakończenie roku szkolnego. ”To był dobry rok”, pełen sukcesów. Pan Dyrektor Krzysztof Gajos pogratulował  uczniom wysokich wyników na świadectwach.

W szczególny sposób wyróżnił dwie osoby – Bartosza Szopę z klasy 2a, który osiągnął średnią 5,71 i został nominowany do Stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz Macieja Kmerę z klasy 2d (średnia 5,6), który otrzymał Nagrodę im. prof. Bronisławy Terleckiej.

Docenieni zostali także uczniowie, którzy wzięli udział w konkursach przedmiotowych, m.in. z: informatyki, j. niemieckiego, historii.

Nagrodzono członków szkolnej telewizji „Zimny News”.

Dyrektor  Krzysztof Gajos dziękował gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształtowanie właściwych postaw młodzieży, a także za wszelkie podejmowane inicjatywy m.in. działalność drużyny harcerskiej, wolontariatu, krwiodawców, samorządu szkolnego, sportowców. Następnie podziękował prof. Andrzejowi Śliwińskiemu za wieloletnią pracę. Życzył delektowania się czasem wolnym na emeryturze i realizowania swoich marzeń i pasji (warto wspomnieć, że prof. Śliwiński to wielokrotny medalista i entuzjasta m.in. ”Biegu Rzeźnika”).

Krzysztof Świerczek, Przewodniczący Rady Powiatu Miechowskiego  złożył podziękowania za wytężoną pracę dyrekcji i gronu pedagogicznemu, życzył wszystkim dobrego, słonecznego wypoczynku, dużo radości i wrażeń.

Rok szkolny podsumował także Kacper Kobyłka, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego LO. Powiedział:  jesteśmy wyjątkowi, więc było wyjątkowo. Był sztos!

Był sztos – w ciągu roku szkolnego a także w czasie trwania uroczystości zakończenia, o czym najlepiej świadczą liczne fotografie z dekoracji sportowców. Podium, ceremonia wręczania medali i oklaski publiczności – jednym słowem: zakończenie na medal.

Parafrazując słowa Dariusza Szpakowskiego: Dostałem sygnał z Warszawy, że mają już Państwo obraz, więc możemy spokojnie we dwójkę oglądać mecz, napiszę: Dostałam sygnał od Agnieszki Skoczeń, że mają Państwo już zdjęcia, więc mogą spokojnie w grupie oglądać co się wydarzyło.

Dobrych wakacji!

Ewa Wesołowska

DSC02410
DSC02418
DSC02422
DSC02428
DSC02446
DSC02457
DSC02462
DSC02474a
DSC02475
DSC02482
DSC02487
DSC02495