W tradycyjnym kalendarzu, takim z wyrywanymi kartkami, pod datą 1 września widnieje cytat dnia, który brzmi:

„Myśli mają melodię i mają kształt. Można być artystą wiedzy, estetą matematyki, wyznawcą piękna intelektualnego, można zachwycać się właśnie wytwornością nauki.” Autorką tych słów jest Zofia Nałkowska. Można by za polską pisarką powtórzyć, że życzymy Wszystkim stałego zachwytu nad „wytwornością nauki” już od 1 września.

Dziś o godzinie 9. na dziedzińcu szkolnym zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny w naszym liceum.

Pan dyrektor Krzysztof Gajos z tej okazji życzył uczniom realizacji planów, wysokich wyników w nauce, wielu sukcesów. Rodzicom zadowolenia z dzieci. Nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły  satysfakcji z wykonywanej pracy. Mówił o możliwościach, które daje nauka w liceum. Poinformował, iż w br. szkolnym do Grona Pedagogicznego dołączyli nowi nauczyciele: p. Mariola Stępień (język włoski) i p. Dagmara Ruiz-Carpio (j. angielski), a wychowawcami klas pierwszych  zostali: p. Ewa Wesołowska (kl. 1a), p. Joanna Uchto (kl. 1b), p. Katarzyna Malepsza (kl. 1c), p. Renata Oleksy (kl. 1d), p. Karolina Górak (1e), p. Magdalena Placek (kl. 1f).

Pan Krzysztof Świerczek, Przewodniczący Rady Powiatu Miechowskiego   życzył wszystkim aby ten rok był czasem wolnym od nauki zdalnej, pełnym różnych sukcesów i to tych długoterminowych. Wyraził nadzieję, że w kolejnych latach uczniowie równie chętnie będą wybierać naukę w szkole średniej właśnie w naszym  liceum.   

Następnie głos zabrał Kacper Kobyłka, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego LO. Kacper stwierdził, że „będzie dobrze, a nawet bardzo dobrze,  ponieważ uczniowie są … dobrzy” – to oczywiste – a tak na wszelkich wypadek, życzył wszystkim cierpliwości.

Mamy nadzieję, że wszystkie życzenia się spełnią, a nasi uczniowie będą (jeśli jeszcze nie są) „wyznawcami piękna intelektualnego”.

Na zakończenie dodam, że o tym, iż „myśli mają melodię i kształt” (i od siebie dorzucę: mają jeszcze piękny głos), mogliśmy się przekonać słuchając dzisiaj wyjątkowego wykonania piosenki „ Życia mała garść”  Gabrieli Paschek i Macieja Kmery.

Ewa Wesołowska

zdjęcia: Agnieszka Skoczeń

DSC02598

DSC02601


DSC02603
DSC02605
DSC02612
DSC02623