Znamy już wyniki II edycji Konkursu „Piękno Spadających Liści” ogłoszonego przez Gminny Ośrodek Kultury w Charsznicy.

Do II edycji tego konkursu zgłosiło się 36 uczestników.

Wpłynęło 61 wierszy 21 autorów oraz 15 prac prozatorskich.

Komisja jurorska w składzie: Marcin Durman, Paweł Olchawa i Halina Dobrzańska przeanalizowała wszystkie nadesłane prace.

I miejsce w tej kategorii: Poezja – dzieci i młodzież otrzymała Ewa Uchto za wiersz „Apollo i Marsjasz” – w uzasadnieniu takiego wyboru komisji jurorskiej czytamy: „ jest to zdecydowanie najlepsza praca w tej kategorii, zwłaszcza, że wiersz wchodzi w skład tryptyku – trzy przemyślane mocno prace stanowiące spójną całość”.

II i III miejsca w tej kategorii nie przyznano.

Wyróżnienie otrzymała Patrycja Pardała za „Wiersz 3” – „w piękny sposób ukazana jesienna nostalgia”.

Kategoria: Proza – dzieci i młodzież

Dwa równorzędne I miejsca w tej kategorii otrzymali Oskar Barański za opowiadanie – „Popielnica” – „świetny dobór słów, duża dojrzałość tak młodego autora” oraz Natalia Idzik za „Światłość” – „bardzo dobry tekst, przemyślenia i słowa bardzo wyszukane, jak na dziecko w wieku 14 lat”.

II i III miejsca nie przyznano w tej kategorii.

Trzy równorzędne Wyróżnienia otrzymali: Jakub Cichuta – „Zosia” – „ piękne opowiadanie o bohaterstwie odtrąconej dziewczynki”, Alicja Kiera – „Pewnego razu w Bloomington” – „opowiadanie sporych rozmiarów, ale z bardzo dużą ilością dialogów i ciekawie zbudowane”, autorka ma 14 lat oraz Julia Kyzioł – „Dzieci z Kaliny” – „najmłodsza uczestniczka, praca napisana ręcznie, przepiękne wykonanie, jako całość”.

Jak pisze pan Marcin Durman: „Organizatorzy składają podziękowania dla wszystkich – bez wyjątku – uczestników, za odwagę, wkład pracy i w pewnym sensie zaufanie, że coś tak bardzo osobistego oddano do oceny osobom trzecim. Gratulujemy serdecznie!!!”

Ja szczególnie gratuluję uczniom z klasy 2b: Ewie Uchto, Oskarowi Barańskiemu i Wiktorii Miszczyk.

Ewa Wesołowska

EO